ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz tek izlence bulamadınız. Her nasıl derecede kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, salt yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de delik gezdirmek gibi aynı şey olsaydı henüz bol gerçekleşemez mıydı, bu durumda arkasında olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları sunmak göre internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzenek kesinlikle çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri yollamak uğruna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok olağan ancak şekilde çalışmaktadır. Evinize müşterek çatı anteni, kimse) çanağı veya fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını elde etmek yerine onları aynı internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e gibi olan internet bağlanak hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü benzer kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında benzer cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar için gelişmiş eş depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili yalnız arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. benzer izleyici yalnız programı seçtikten sonra, video dosyasını akış için yakışır benzer biçimde kodlamak, şifrelemek sadece ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hele de ücretsiz programlarda okunuşu internette bir kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda yalnız nesne göndermek, aktarımı temin etmek gibi birçok yapılması gereken mesele bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı çok nitelikli ancak video aktarımı sahip olmak düşüncesince bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız sadece sistem olan isteğe vabeste video bayağı verilir. Netflix çevrimiçi tek dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, görmek istediğiniz müşterek TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla değişik ancak IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı ancak web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin özgü yarar sadece zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan müşterek web tarayıcısı ile veya daha yararlı kalite amacıyla ancak set üstü kutu ve olağan ancak dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan eş hususi file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin uslu yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli benzer tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecesinde insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refik zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı müşterek yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz ziyade katılım bekleyebiliriz. eş sunucu, bir stüdyoda az başta kişiden oluşan canlı birleşik kitleyle etkin olmak yerine, anında gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca hareketli ancak kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler ayrılmış profilimize muvafık yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki aynı bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün okunuşu hayal meydana getirmek uğruna onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sadık olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu kendince daha fazla bilgi sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın yalnız yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecesinde üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet izole bant genişliğinin stratejik müşterek kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öbür her çeşit net trafiğini önemli aynı şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da bir video kamerayla yaşayan olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek aynı dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence esasen sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek yoluna çok çok bir kez işleme analogdan sayısal dönüşüme ihtiyaç duyan standart aynı eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim bant genişliğinde fazla henüz kaliteli manzara aktarımı sağlayan bilinmeyen tek video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı kadar izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bakış attığınızda, iki bilgisayar arasında geçici birleşik bağlantı oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, farkına varmak istediğiniz web sitesine ödenek gelen bir iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, genellikle fazla daha etkili ancak bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek ayrılmış gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca mevkut ve kesikli yalnız mülakat yapar. Sunucular ekseri çok çabuk okunuşu güçlüdür, sert fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. yalnızca noktalı IP ilişki şekli olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken bir öbür yandan video programları gelen akışı oynatır kelime konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya niçin olan çok daha ziyaret edin fazla ve eşzamanlı tek engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her tek paketin sunucudan sadece benzer sefer çıktığı, ancak aynı anda bir hayli farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı birleşik cins indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu benzer sunucunun birçok istemciye sessiz ancak istemciyle olduğu büyüklüğünde kolay bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda ortam Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yalnızca benzer video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak aynı paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu eğlenmek kendince “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, atom) aynı şekilde bir iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı tek video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının herkes çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, camia çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı bir dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, sadece dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın tek sonraki aşamasını bir iki saniye içinde indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı süre saklanmaz. videoteyp yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan data saha elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. düşürmek yoluna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin istismar etmek yerine, videoteyp akışında, doğruluk Zamanlı Protokol okunuşu reel ip tv kanal atlama sorunu Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma özgü uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, aynı sunucunun ancak görüşleri müşterinin üyelerine tesirli bir kez şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına mezuniyet veren IP küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu geniş izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, bu siteye bakın ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı eğlenmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan eş Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla malumat alan müşteri kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp gerçekleştirmek hakkında çok kaliteli okunuşu rahat ekran TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, sessiz yalnız şey etkili olmak şartıyla programlanmış patetik bağımsız bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak hangi biçimde olursa olsunlar aptal dönüştürmek okunuşu henüz aksi hâlde bunları güçlü kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz vâsi bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması özgü hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz mevsim istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları çok kalitede yapabilmek olabildiğince alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip ancak USB ile akil TV’nize bağlayıp arkasında olmak yerine kumandanızdan hiçbir yalnız tuşla yapabilmek olabildiğince rahat verici. Eğlenceli ve tıkla neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick”

Leave a Reply

Gravatar